SDCH1V5040-220M-R
Eaton Semi-Shielded IND, SDCH1V5040, 22.0nH, 1.6A, 2 PADS, SMT
Allgemeine Spezifikation
Product Name
Eaton SDCH semi-shielded power inductor
Catalog Number
SDCH1V5040-220M-R
UPC
Product Length/Depth
5.2 mm
Product Height
4.1 mm
Product Width
5.2 mm
Product Weight
0.348 g
Compliances
RoHS Compliant
Product Type
Semi-shielded power inductor
Produktspezifikationen
Type
Semi-shielded power inductor
IRMS
1.4 A
ISAT
1.6 A
Temperature rating
-40 to 125 °C
Inductance
22 μH
Inductance - tolerance
±20 %
Resistance - max
161 mΩ