PDF34M0600P2MN
Power Defense Globally Rated 100% UL, Frame 3, Four Pole, 600A, 65kA/480V, PXR25 LSI w/ Modbus RTU and Relays, No Terminals
Spécifications générales
Catalog Number
PDF34M0600P2MN
UPC
Product Length/Depth
109.1 mm
Product Height
257.1 mm
Product Width
182.9 mm
Product Weight
7.68 kg
CCC Marked
Spécifications du produit
Amperage Rating
600 A
Voltage rating
600 Vac
Trip Type
T291
Circuit breaker type
PD3 Global (100% UL)
Circuit breaker frame type
Complete breaker
Protection
100% neutral protection
Frame
3
Interrupt rating
65 kAIC at 480 Vac
Voltage rating - max
600 V
Interrupt rating range
22 kAIC Icu @250 Vdc
100 kAIC @240V (UL)
Number of poles
Four-pole (100% N)