PDF53P0800P2WN
Eaton Power Defense molded case circuit breaker, Globally Rated 100% UL, Frame 5, Three Pole, 800A, 100kA/480V, PXR25 LSI w/ Modbus RTU, ZSI and Relays, No Terminals
Spécifications générales
Catalog Number
PDF53P0800P2WN
UPC
Product Length/Depth
139.7 mm
Product Height
406.4 mm
Product Width
209.5 mm
Product Weight
21.32 kg
IEC 60947-2
Spécifications du produit
Amperage Rating
800 A
Voltage rating
600 Vac
Trip Type
T291
Circuit breaker type
PD5 Global (100% UL)
Frame
5
Interrupt rating
100 kAIC at 480 Vac
Voltage rating - max
600 V
Interrupt rating range
200 kAIC Icu/ 150 kAIC Ics/ 440 kAIC Icm @240V (IEC)
40 kAIC Icu/ 25 kAIC Ics/ 84 kAIC Icm @525V South Africa (IEC)
85 kAIC Icu/ 40 kAIC Ics/ 187 kAIC Icm @480V Brazil (IEC)
100 kAIC Icu/ 50 kAIC Ics/ 220 kAIC Icm @440V (IEC)
100 kAIC @480/277V (UL)
100 kAIC Icu/ 50 kAIC Ics/ 220 kAIC Icm @380-415V (IEC)
35 kAIC Icu/ 18 kAIC Ics/ 73.5 kAIC Icm @690V (IEC)
200 kAIC @240V (UL)