PDF64M1600P5DM
Eaton Power Defense molded case circuit breaker, Globally Rated 100% UL, Frame 6, Four Pole (100% N), 1600A, 65kA/480V, PXR25 ARMS LSIG w/ Modbus RTU, CAM Link and Relays, No Terminals (Metric Tapped Conductors)
Une version plus récente de ce produit est disponible :
Spécifications générales
Catalog Number
PDF64M1600P5DM
UPC
Product Length/Depth
247.7 mm
Product Height
406.4 mm
Product Width
508 mm
Product Weight
61.23 kg
IEC 60947-2
Spécifications du produit
Amperage Rating
1600 A
Voltage rating
600 Vac
Trip Type
T294
Circuit breaker type
PD6 Global (100% UL)
Circuit breaker frame type
Complete breaker
Protection
100% neutral protection
Frame
6
Communication
Modbus RTU and CAM Link
Interrupt rating
65 kAIC at 480 Vac
Voltage rating - max
600 V
Interrupt rating range
50 kAIC Icu/ 40 kAIC Ics/ 105 kAIC Icm @440V (IEC)
35 kAIC @600/347V (UL)
50 kAIC Icu/ 30 kAIC Ics/ 105 kAIC Icm @480V Brazil (IEC)
30 kAIC Icu/ 25 kAIC Ics/ 63 kAIC Icm @525V South Africa (IEC)
100 kAIC Icu/ 100 kAIC Ics/ 220 kAIC Icm @240V (IEC)
65 kAIC @480/277V (UL)
15 kAIC Icu/ 7.5 kAIC Ics/ 31.5 kAIC Icm @690V (IEC)
100 kAIC @240V (UL)
70 kAIC Icu/ 50 kAIC Ics/ 154 kAIC Icm @380-415V (IEC)
Number of poles
Four-pole (100% N)