CL1108-5-50TR-R
Eaton CL1108 inductor, 50 nH, 0.28 mΩ resistance, Five-phase
General Specifications
Product Name
Eaton CL1108 inductor
Catalog Number
CL1108-5-50TR-R
UPC
Product Length/Depth
45 mm
Product Height
8 mm
Product Width
11 mm
Product Weight
16.18 g
Compliances
RoHS Compliant
Product specifications
Type
Inductor
Mounting
SMT
Phase
Five-phase
ISAT
10 A
Package Quantity
150
Material
Ferrite
Contact configuration
10-pin
Temperature rating
-40 to 125 °C
Resistance
0.28 mΩ
Terminals
Ten
Inductance
50 nH