CL0608-2-100TR-R
Eaton CL0608 inductor, 100 nH, 0.89 mΩ resistance, Two-phase
General Specifications
Product Name
Eaton CL0608 inductor
Catalog Number
CL0608-2-100TR-R
Product Length/Depth
10.3 mm
Product Height
6.05 mm
Product Width
8 mm
Product Weight
2.364 g
Compliances
RoHS Compliant
UPC
Product specifications
Type
Multi-phase coupled inductor
Mounting
SMT
Phase
Two-phase
ISAT
38 A
Package Quantity
500
Material
Ferrite
Contact configuration
Four-pin
Temperature rating
-40 to 125 °C
Resistance
0.89 mΩ
Terminals
Four
Inductance
100 nH