CL1208-4-100TR-R
Eaton CL1208 inductor, 100 nH, 0.45 mΩ resistance, Four-phase
Spesifikasi umum
Product Name
Eaton CL1208 inductor
Catalog Number
CL1208-4-100TR-R
UPC
Product Length/Depth
24 mm
Product Height
8 mm
Product Width
11.5 mm
Product Weight
8.32 g
Compliances
RoHS Compliant
Spesifikasi produk
Type
Multi-phase coupled inductor
Mounting
SMT
Phase
Four-phase
ISAT
18 A
Package Quantity
200
Material
Ferrite
Contact configuration
Four-pin
Temperature rating
-40 to 125 °C
Resistance
0.45 mΩ
Terminals
Four
Inductance
100 nH