PDF33M0400P4WN
Power Defense Globally Rated 100% UL, Frame 3, Three Pole, 400A, 65kA/480V, PXR25 ARMS LSI w/ Modbus RTU, ZSI and Relays, No Terminals
Spesifikasi umum
Product Name
Eaton Power Defense molded case circuit breaker
Catalog Number
PDF33M0400P4WN
UPC
Product Length/Depth
109.1 mm
Product Height
257.1 mm
Product Width
138.9 mm
Product Weight
5.92 kg
Compliances
RoHS Compliant
Certifications
IEC 60947-2
CCC Marked
Program pengiriman
Amperage Rating
400 A
Circuit breaker frame type
Complete breaker
Frame
3
Number of poles
Three-pole
Informasi umum
Circuit breaker type
PD3 Global (100% UL)
Class
Class A
Trip Type
T292
Lainnya
Communication
Modbus RTU
Data teknis - Elektrik
Voltage rating
600 Vac
Voltage rating - max
600 V
Data teknis - Mekanis - Terminal
Terminals
No Terminals
Informasi teknis
Interrupt rating
65 kAIC at 480 Vac
Interrupt rating range
22 kAIC Icu @250 Vdc
100 kAIC @240V (UL)