PDF34FH250P3ML
Power Defense Globally Rated 100% UL, Frame 3, Four Pole, 250A-High, 25kA/480V, PXR25 LSIG w/ Modbus RTU and Relays, Std Term Load Only (PDG3X4TA401H)
Spesifikasi umum
Product Name
Eaton Power Defense molded case circuit breaker
Catalog Number
PDF34FH250P3ML
UPC
Product Length/Depth
109.1 mm
Product Height
257.1 mm
Product Width
182.9 mm
Product Weight
7.68 kg
Compliances
RoHS Compliant
Certifications
IEC 60947-2
CCC Marked
Program pengiriman
Amperage Rating
250A High Override
Circuit breaker frame type
Complete breaker
Frame
3
Number of poles
Four-pole (100% N)
Informasi umum
Circuit breaker type
PD3 Global (100% UL)
Class
Class A
Trip Type
T293
Lainnya
Communication
Modbus RTU
Data teknis - Elektrik
Voltage rating
600 Vac
Voltage rating - max
600 V
Data teknis - Mekanis
Protection
100% neutral protection
Data teknis - Mekanis - Terminal
Terminals
Standard Terminals Load Only
Informasi teknis
Interrupt rating
25 kAIC at 480 Vac
Interrupt rating range
10 kAIC Icu @250 Vdc
25 kAIC Icu/ 20 kAIC Ics/ 52.5 kAIC Icm @440V (IEC)
25 kAIC Icu/ 25 kAIC Ics/ 52.5 kAIC Icm @380-415V (IEC)
14 kAIC @600V (UL/CSA)
25 kAIC @480V (UL)
35 kAIC Icu/ 35 kAIC Ics/ 73.5 kAIC Icm @240V (IEC)
18 kAIC Icu/ 5 kAIC Ics/ 37.8 kAIC Icm @525V South Africa (IEC)
20 kAIC Icu/ 20 kAIC Ics/ 42 kAIC Icm @480V Brazil (IEC)
35 kAIC @240V (UL)