PDF34M0600P2ML
Power Defense Globally Rated 100% UL, Frame 3, Four Pole, 600A, 65kA/480V, PXR25 LSI w/ Modbus RTU and Relays, Std Term Load Only (PDG3X4TA630)
Spesifikasi umum
Product Name
Eaton Power Defense molded case circuit breaker
Catalog Number
PDF34M0600P2ML
UPC
Product Length/Depth
109.1 mm
Product Height
257.1 mm
Product Width
182.9 mm
Product Weight
7.68 kg
Compliances
RoHS Compliant
Certifications
CCC Marked
IEC 60947-2
Program pengiriman
Amperage Rating
600 A
Circuit breaker frame type
Complete breaker
Frame
3
Number of poles
Four-pole (100% N)
Informasi umum
Circuit breaker type
PD3 Global (100% UL)
Class
Class A
Trip Type
T291
Lainnya
Communication
Modbus RTU
Data teknis - Elektrik
Voltage rating
600 Vac
Voltage rating - max
600 V
Data teknis - Mekanis
Protection
100% neutral protection
Data teknis - Mekanis - Terminal
Terminals
Standard Terminals Load Only
Informasi teknis
Interrupt rating
65 kAIC at 480 Vac
Interrupt rating range
22 kAIC Icu @250 Vdc
100 kAIC @240V (UL)