DRQ125-470-R
Eaton DRQ inductor, IND, SHLD DRM(DRQ125) 47uH, 3.24A SMT
General specifications
Product Name
Eaton DRQ inductor
Catalog Number
DRQ125-470-R
EAN
UPC
Product Length/Depth
12.5 mm
Product Height
6 mm
Product Width
12.5 mm
Product Weight
3.012 g
Compliances
RoHS Compliant
Product specifications
Type
Inductor
Mounting
SMT
IRMS
1.35 A
ISAT
1.62 A
Package Quantity
600
Material
Ferrite
Automotive grade
No
Contact configuration
Four-pin
Temperature rating
-40 to 125 °C
Resistance
173 mΩ
Size
12.5x12.5x6.0mm