XL60-2R7308W-R
Eaton XL60 supercapacitor, Capacitance 3000 F, 2.7 V, 0.23mΩ ESR, Weldable Terminal
General specifications
Product Name
Eaton XL60 medium and large cells supercapacitor
Catalog Number
XL60-2R7308W-R
UPC
Product Height
138 mm