PDF33M0400P3MN
Power Defense Globally Rated 100% UL, Frame 3, Three Pole, 400A, 65kA/480V, PXR25 LSIG w/ Modbus RTU and Relays, No Terminals
일반 규범
Product Name
Eaton Power Defense molded case circuit breaker
Catalog Number
PDF33M0400P3MN
UPC
Product Length/Depth
109.1 mm
Product Height
257.1 mm
Product Width
138.9 mm
Product Weight
5.92 kg
Compliances
RoHS Compliant
Certifications
IEC 60947-2
CCC Marked
제품 사양
Amperage Rating
400 A
Voltage rating
600 Vac
Trip Type
T293
Circuit breaker type
PD3 Global (100% UL)
Circuit breaker frame type
Complete breaker
Terminals
No Terminals
Frame
3
Class
Class A
Communication
Modbus RTU
Interrupt rating
65 kAIC at 480 Vac
Rated operation voltage (Ue) at AC - max
690
Switch off technique
Electronic
Voltage rating - max
600 V
Interrupt rating range
100 kAIC @240V (UL)
22 kAIC Icu @250 Vdc