CVS3100X
General specifications
Product Name
Eaton CCV tenant main breaker
Catalog Number
CVS3100X
UPC
Product Length/Depth
7.5 in
Product Height
5 in
Product Width
5 in
Product Weight
3 lb
Certifications
UL 489
CSA Std. C22.2 No. 5
Product specifications
Amperage Rating
100 A