PDG3X3TS600
Eaton Power Defense molded case circuit breaker accessory terminal, Terminal, 600 A, Three-pole, PD3 Global, Power Defense, Frame J-K, Power Defense, Screw terminal, Frame 3
General specifications
Product Name
Eaton Power Defense terminal
Catalog Number
PDG3X3TS600
UPC
Product Length/Depth
152.4 mm
Product Height
25.4 mm
Product Width
203.2 mm
Product Weight
136.08 g
Compliances
RoHS Compliant
Certifications
CCC Marked
CSA
IEC 60947-2
UL 489
Delivery program
Amperage Rating
600 A