24THMEJ63
Eaton Bussmann series medium voltage DIN fuse, 63 A, AC 24 kV, 2.5", 64 x 442 mm, backup, DIN, with striker
ข้อมูลทั่วไป
Product Name
Eaton Bussmann series medium voltage DIN fuse
Catalog Number
24THMEJ63
UPC
EAN
Product Length/Depth
442 mm
Product Height
67 mm
Product Width
64 mm
Product Weight
3368 g
Compliances
DIN 43625
VDE 0670-4
IEC 60282-1
Certifications
UL
VDE
ข้อมูลจำเพาะของผลิตภัณฑ์
Amperage Rating
63 A
Fuse indicator
With Striker
Breaking capacity
50 kA
Installation technique
Air
Performance Cat According To IEC 60282-1
Back-up
Product application
Primary side transformer protection
Rated frequency - max
50 Hz
Rated frequency - min
50 Hz
Release characteristic
Other
Standard
DIN
Utilization category
Other
Voltage type
AC
With striker
Yes
Class
Class back-up
Barrels
1
Construction type
Bolt-on
Pre arc (I2T)
4.3 x 1000
Resistance
21.1 Ohms
Watt losses
127 W
Fuse diameter
64 mm
Color
Brown
Interrupt rating
50 kAIC
Construction size
64 x 442 mm
Mounting method
Clip-in
Packaging type
Standard
Quantity
1
Voltage rating
24 kV