SC20WL3TK6
Female stamped and formed crimp contact, size #20, delivered loose, tin pre plated; SC20WL3TK6
ข้อมูลทั่วไป
Product Name
Eaton Souriau SC / SM series #16 (1.6mm) and #20 (1.0mm) stamped and formed contacts
Catalog Number
SC20WL3TK6
Product Length/Depth
20.5 mm
Product Height
2.6 mm
Product Width
2.6 mm
Product Weight
0.3 g
ข้อมูลจำเพาะของผลิตภัณฑ์
Environmental conditions
REACH
RoHS
Contact gender
Socket (Female)
Contact plating
Tin pre plated
Contact size
20 AWG
Contact type
Crimp
Packaging type
Bulk
Wire size (AWG) - max
20 AWG
Wire size (AWG) - min
22 AWG