12FDLSJ25
Eaton Bussmann series medium voltage DIN fuse, 25 A, AC 12 kV, 2", 51 x 292 mm, fullrange, DIN, with striker
常用規格
Product Name
Eaton Bussmann series medium voltage DIN fuse
Catalog Number
12FDLSJ25
Product Length/Depth
292 mm
Product Height
51 mm
Product Width
51 mm
Product Weight
1496.667 g
Compliances
DIN 43625
VDE 0670-4
IEC 60282-1
Certifications
IEC Rated
產品規格
Used with
270303 Fuse clip
A3354710 Fuse clip
Amperage Rating
25 A
Fuse indicator
With Striker
Fuse size
51 x 292 mm
Breaking capacity
50 kA
Installation technique
Air
Performance Cat According To IEC 60282-1
Full-range
Product application
Primary side transformer protection
Rated frequency - max
50 Hz
Rated frequency - min
50 Hz
Release characteristic
Other
Standard
DIN
Utilization category
Other
Voltage type
AC
With striker
Yes
Class
Class full-range
Barrels
1
Construction type
Bolt-on
Element
Silver
Resistance
31.2 Ohms
Watt losses
26 W
Fuse diameter
51 mm
Interrupt rating
50 kAIC
Construction size
51 x 292 mm
Packaging type
Standard
Voltage rating
12 kV