EXL1V0605-5R6-R
Eaton EXL1V MD IND 0605 5.6uH 8.0Adc 2 PAD SMT
常用規格
Product Name
Eaton EXL high current inductor
Catalog Number
EXL1V0605-5R6-R
Product Length/Depth
7 mm
Product Height
5 mm
Product Width
7 mm
Product Weight
1.3 g
Compliances
RoHS Compliant
產品規格
Type
High current inductor
Mounting
SMT
IRMS
0.29 A
ISAT
8.3 A
Package Quantity
800
Contact configuration
Two-pin
Temperature rating
125 °C max
Resistance
22 mΩ