KR-5R5V155-R
Eaton KR supercapacitor, 5.5 V, Capactiance 1.5
常用規格
Product Name
Eaton KR coin cell supercapacitors
Catalog Number
KR-5R5V155-R
Product Height
5 mm
Product Weight
4.2 g
Compliances
RoHS Compliant
產品規格
Packing
Tray
Contact configuration
Vertical
Terminals
Through hole
Shape
Round
DC equivalent series resistance (ESR)
30 Ω
Operating temperature range
-25 °C to +70 °C
Series
KR
Max voltage
5.5 V
Capacitance
1.5 F
Energy
22.7 J
Power
0.1 W
Peak current (1 sec)
0.1 A
Capacitance end of life rating
70%
ESR end of life rating
400%