175GDMSJ15E
Eaton Bussmann series Fuse, , 10A:15A, Barrels:1, Current Rating:15A, Fuse Indicator:With Indicator, Fuse Type:High Voltage, Interrupt Capacity:65 KA, Interrupt Rating:65 KA, Maximum Design Voltage:17.5 kV
General specifications
Product Name
Eaton Bussmann series DIN-E medium voltage fuse
Catalog Number
175GDMSJ15E
UPC
Product Length/Depth
20.078 in
Product Height
2.106 in
Product Width
2.007 in
Product Weight
14.79 lb
Compliances
CE
Toote tehnilised andmed
Amperage Rating
15 A
Fuse indicator
With Indicator
Barrels
1
Construction type
High voltage
Resistance
111 ohms
Interrupt rating
65 kAIC
Quantity
1
Voltage rating
17.5 kV