741F0052
Mudeli kood: HF6-1200/5A-CLASS-0.2S
Eaton Distribution parts. Current transformer HF6, 1200A/5A, Class 0.2S
General specifications
Product Name
Eaton Distribution parts
Catalog Number
741F0052
EAN
Product Length/Depth
149 mm
Product Height
52 mm
Product Width
158 mm
Product Weight
1.56 kg
Compliances
RoHS conform
Model Code
HF6-1200/5A-CLASS-0.2S
Toote tehnilised andmed
Opening width - min
110 mm
Opening height - min
56 mm
Nominal current
1200 A
Number of inputs (primary)
1
Opening diameter
55 mm
Opening height - max
56 mm
Secondary current input
5 A
Secondary rated apparent power
7.5 VA
Opening width - max
110 mm