SDCH1V5020-1R5N-R
Eaton Semi-Shielded IND, IND, SDCH1V5020, 1.5nH, 4.2A, 2 PADS, SMT
General specifications
Product Name
Eaton SDCH semi-shielded power inductor
Catalog Number
SDCH1V5020-1R5N-R
UPC
Product Length/Depth
5.2 mm
Product Height
2 mm
Product Width
5.2 mm
Product Weight
0.178 g
Compliances
RoHS Compliant
Toote tehnilised andmed
Type
Semi-shielded power inductor
IRMS
3.6 A
ISAT
4.2 A
Temperature rating
-40 to 125 °C
Inductance
1.5 μH
Inductance - tolerance
±30 %
Resistance - max
31 mΩ