EXL1V0503-1R8-R
Eaton EXL1V MD IND 0503 1.8uH 11.3Adc 2 PAD SMT
Algemene specificaties
Product Name
Eaton EXL high current inductor
Catalog Number
EXL1V0503-1R8-R
UPC
Product Length/Depth
6 mm
Product Height
3 mm
Product Width
6 mm
Product Weight
0.5 g
Compliances
RoHS Compliant
Productspecificaties
Type
High current inductor
Mounting
SMT
IRMS
10.1 A
ISAT
11.3 A
Package Quantity
2000
Contact configuration
Two-pin
Temperature rating
125 °C max
Resistance
12.7 mΩ