UP0.4SC-331-R
IND SHLD/DRUM/HDR 330UH (UP0.4SC)
Algemene specificaties
Product Name
Eaton 0.4SC inductor
Catalog Number
UP0.4SC-331-R
UPC
Product Length/Depth
0.26 in
Product Height
0.115 in
Product Width
0.175 in
Product Weight
0.00036 lb
Compliances
RoHS Compliant
Productspecificaties
Type
Inductor
Mounting
SMT
IRMS
0.2 A
Package Quantity
2500
Material
Ferrite
Contact configuration
Two-pin
Temperature rating
125 °C max
Resistance
1400 mΩ