PDF34MH250P5WN
Power Defense Globally Rated 100% UL, Frame 3, Four Pole, 250A-High, 65kA/480V, PXR25 ARMS LSIG w/ Modbus RTU, ZSI and Relays, No Terminals
Especificaciones generales
Product Name
Eaton Power Defense molded case circuit breaker
Catalog Number
PDF34MH250P5WN
UPC
Product Length/Depth
109.1 mm
Product Height
257.1 mm
Product Width
182.9 mm
Product Weight
7.68 kg
Compliances
RoHS Compliant
Certifications
CCC Marked
IEC 60947-2
Especificaciones del producto
Amperage Rating
250A High Override
Voltage rating
600 Vac
Trip Type
T294
Circuit breaker type
PD3 Global (100% UL)
Circuit breaker frame type
Complete breaker
Protection
100% neutral protection
Terminals
No Terminals
Frame
3
Class
Class A
Communication
Modbus RTU
Interrupt rating
65 kAIC at 480 Vac
Rated operation voltage (Ue) at AC - max
690
Switch off technique
Electronic
Voltage rating - max
600 V
Interrupt rating range
22 kAIC Icu @250 Vdc
100 kAIC @240V (UL)
65 kAIC @480V (UL)
35 kAIC @600V (UL/CSA)
30 kAIC Icu/ 15 kAIC Ics/ 63 kAIC Icm @525V South Africa (IEC)
50 kAIC Icu/ 40 kAIC Ics/ 105 kAIC Icm @440V (IEC)
50 kAIC Icu/ 30 kAIC Ics/ 105 kAIC Icm @480V Brazil (IEC)
100 kAIC Icu/ 100 kAIC Ics/ 220 kAIC Icm @240V (IEC)
70 kAIC Icu/ 53 kAIC Ics/ 154 kAIC Icm @380-415V (IEC)
15 kAIC Icu/ 7.5 kAIC Ics/ 31.5 kAIC Icm @690V (IEC)
Number of poles
Four-pole (100% N)