PDF34MH400P2ML
Power Defense Globally Rated 100% UL, Frame 3, Four Pole, 400A-High, 65kA/480V, PXR25 LSI w/ Modbus RTU and Relays, Std Term Load Only (PDG3X4TA401H)
Especificaciones generales
Product Name
Eaton Power Defense molded case circuit breaker
Catalog Number
PDF34MH400P2ML
UPC
Product Length/Depth
109.1 mm
Product Height
257.1 mm
Product Width
182.9 mm
Product Weight
7.68 kg
Compliances
RoHS Compliant
Certifications
IEC 60947-2
CCC Marked
Especificaciones del producto
Amperage Rating
400A High Override
Voltage rating
600 Vac
Trip Type
T291
Circuit breaker type
PD3 Global (100% UL)
Circuit breaker frame type
Complete breaker
Protection
100% neutral protection
Terminals
Standard Terminals Load Only
Frame
3
Class
Class A
Communication
Modbus RTU
Interrupt rating
65 kAIC at 480 Vac
Rated operation voltage (Ue) at AC - max
690
Switch off technique
Electronic
Voltage rating - max
600 V
Interrupt rating range
22 kAIC Icu @250 Vdc
100 kAIC @240V (UL)
Number of poles
Four-pole (100% N)