MFBM1V1608-501-R
Multi H Cur, Impedance 500Ω 1.2A SMT, 501-R
General specifications
Product Name
Eaton MFBM1V1608 ferrite chip bead
Catalog Number
MFBM1V1608-501-R
UPC
Product Length/Depth
1.6 mm
Product Height
0.8 mm
Product Width
0.8 mm
Product Weight
0.006 g
Compliances
RoHS Compliant
Tuotteen tekniset tiedot
Type
Chip ferrite bead
Mounting
SMT
IRMS
1.2 A
Package Quantity
4000
Contact configuration
Two-pin
Temperature rating
-40 to 85 °C
Resistance
180 mΩ