SDCH1V6045-102M-R
Eaton Semi-Shielded IND, SDCH1V6045, 1000nH, 0.45A, 2 PADS, SMT
General specifications
Product Name
Eaton SDCH semi-shielded power inductor
Catalog Number
SDCH1V6045-102M-R
UPC
Product Length/Depth
6.2 mm
Product Height
4.5 mm
Product Width
6.2 mm
Product Weight
0.548 g
Compliances
RoHS Compliant
Tuotteen tekniset tiedot
Type
Semi-shielded power inductor
IRMS
0.23 A
ISAT
0.45 A
Temperature rating
-40 to 125 °C
Inductance
1000 μH
Inductance - tolerance
±20 %
Resistance - max
6900 mΩ