EXL1V0603-4R5-R
Eaton EXL1V MD IND 0603 4.5uH 8Adc 2 PAD SMT
Spécifications générales
Product Name
Eaton EXL high current inductor
Catalog Number
EXL1V0603-4R5-R
UPC
Product Length/Depth
7 mm
Product Height
3 mm
Product Width
7 mm
Product Weight
0.74 g
Compliances
RoHS Compliant
Spécifications du produit
Type
High current inductor
Mounting
SMT
IRMS
0.29 A
ISAT
0.33 A
Package Quantity
1000
Contact configuration
Two-pin
Temperature rating
125 °C max
Resistance
25.3 mΩ