DRA125-8R2-R
Eaton DRA inductor, 8.33 uH, 6.33 A Irms, 12.2 A ISAT, 19 mΩ resistance, SMT mounting, Ferrite, 2-pins, 600 qty.
General specifications
Product Name
Eaton DRA inductor
Catalog Number
DRA125-8R2-R
UPC
Product Length/Depth
12.5 mm
Product Height
6 mm
Product Width
12.5 mm
Product Weight
3.15 g
Compliances
RoHS Compliant
Характеристики продукту
Type
Inductor
Mounting
SMT
IRMS
6.33 A
ISAT
12.2 A
Package Quantity
600
Material
Ferrite
Automotive grade
Yes
Contact configuration
Two-pads
Temperature rating
-40 to 165 °C
Resistance
19 mΩ