MPIA2512V2-1R5-R
Eaton MPIA25-V2 inductor, 1.5 uH, 2.3 A Irms, 3.2 A ISAT, 77 mΩ resistance, SMT mounting, Iron Powder, 2-pins, 3000 qty.
General specifications
Product Name
Eaton MPIA inductor
Catalog Number
MPIA2512V2-1R5-R
UPC
Product Length/Depth
2.5 mm
Product Height
1.25 mm
Product Width
2 mm
Product Weight
0.034 g
Compliances
RoHS Compliant
Характеристики продукту
Type
Inductor
Mounting
SMT
IRMS
2.3 A
ISAT
3.2 A
Package Quantity
3000
Material
Iron powder
Automotive grade
Yes
Frequency rating
Greater than 25MHz
Contact configuration
Two-pin
Temperature rating
-40 to 125 °C
Resistance
77 mΩ
Size
2.5x2.0x1.25mm
Terminals
2 Pads
Inductance
1.5 μH
Frame size
2.5x2.0x1.25mm