MPIA4015V2-100-R
Eaton MPIA40-V2 inductor, 10 uH, 1.8 A Irms, 2.1 A ISAT, 294 mΩ resistance, SMT mounting, Iron Powder, 2-pins, 3000 qty.
General specifications
Product Name
Eaton MPIA inductor
Catalog Number
MPIA4015V2-100-R
UPC
Product Length/Depth
4.4 mm
Product Height
1.3 mm
Product Width
4.2 mm
Product Weight
0.14 g
Compliances
RoHS Compliant
Характеристики продукту
Type
Inductor
Mounting
SMT
IRMS
1.8 A
ISAT
2.1 A
Package Quantity
3000
Material
Iron powder
Automotive grade
Yes
Frequency rating
Greater than 9.5MHz
Contact configuration
Two-pin
Temperature rating
-55 to 125 °C
Resistance
294 mΩ
Size
4.75x4.45x1.5mm
Terminals
2 Pads
Inductance
10 μH
Self resonant frequency
15.2 Mega Hertz
Frame size
4.75x4.45x1.5mm