UP1B-221-R
Eaton UP inductor, Inductance 220.0 µH, 0.36 A Irms, 0.38 A Isat, 1.96 Ω DCR
General specifications
Product Name
Eaton UP1B inductor
Catalog Number
UP1B-221-R
EAN
UPC
Product Length/Depth
0.35 in
Product Height
0.197 in
Product Width
0.24 in
Product Weight
0.00084 lb
Compliances
RoHS Compliant
Productspecificaties
Type
Inductor
Mounting
SMT
IRMS
0.36 A
ISAT
0.38 A
Package Quantity
900
Material
Ferrite
Contact configuration
Two-pin
Temperature rating
-40 to 125 °C
Resistance
1960 mΩ