ER01-060CF3PR
Eaton Bussmann series enclosed rotary disconnect switch, Fuse type CF, Pistol handle, 600V, 60A, Three-pole, 50/60 Hz, Red, Class CF, NEMA rating 1, Red
Spécifications générales
Product Name
Eaton Bussmann series enclosed rotary disconnect switch
Catalog Number
ER01-060CF3PR
UPC
Product Length/Depth
9.84 in
Product Height
8.91 in
Product Width
7.87 in
Product Weight
2.5 lb
Compliances
cULus Listed
Certifications
UL 98
cULus Pending
Caractéristiques du produit
Special features
Fuse type CF, Pistol handle
Amperage Rating
60A
Voltage rating
600 V