PDF34K0600E5MJ
Power Defense Globally Rated 100% UL, Frame 3, Four Pole, 600A, 50kA/480V, PXR20 ARMS LSIG w/ Modbus RTU and Relays, Std Line Load Term (PDG3X4TA630)
Catalog Number
PDF34K0600E5MJ
UPC
Product Length/Depth
109.1 mm
Product Height
257.1 mm
Product Width
182.9 mm
Amperage Rating
600 A
Voltage rating
600 Vac
Trip Type
T286
Circuit breaker type
PD3 Global (100% UL)
Protection
100% neutral protection
Terminals
Standard Line and Load
Interrupt rating
50 kAIC at 480 Vac
Voltage rating - max
600 V
Interrupt rating range
85 kAIC @240V (UL)
10 kAIC Icu @250 Vdc
Number of poles
Four-pole (100% N)
Trip rating
600 A