R9D4400UDC
Eaton Bussmann series R9D non-fused rotary disconnect switch, 600 Vdc, 400A, Non-fused disconnect switch - R9D4400UDC
Spécifications générales
Product Name
Eaton Bussmann series R9D non-fused rotary disconnect switch
Catalog Number
R9D4400UDC
UPC
Product Length/Depth
2.95 in
Product Height
7.44 in
Product Width
3.07 in
Product Weight
0.1 lb
Compliances
Not Applicable
Caractéristiques du produit
Type
Non-fused disconnect switch
Amperage Rating
400A
Voltage rating
600 Vdc