CTX150-1-R
IND/XFMR, Octa-Pac SZ 1, 150uH
General specifications
Product Name
Eaton Octa-Pac (OP) Inductor
Catalog Number
CTX150-1-R
EAN
UPC
Product Length/Depth
8.89 mm
Product Height
4.191 mm
Product Width
8.89 mm
Product Weight
0.635 g
Compliances
RoHS Compliant
Termékjellemzők
Type
Inductor
Mounting
SMT
IRMS
0.38 A
Package Quantity
1100
Contact configuration
Four-pin
Temperature rating
-40 to 125 °C
Resistance
965 mΩ