CTX300-3-R
IND/XFMR, Octa-Pac SZ 3, 300uH
General specifications
Product Name
Eaton Octa-Pac (OP) Inductor
Catalog Number
CTX300-3-R
EAN
UPC
Product Length/Depth
11.43 mm
Product Height
4.83 mm
Product Width
11.43 mm
Product Weight
0.95 g
Compliances
RoHS Compliant
Termékjellemzők
Type
Inductor
Mounting
SMT
IRMS
0.4 A
Package Quantity
800
Contact configuration
Four-pin
Temperature rating
-40 to 125 °C
Resistance
951 mΩ