DRQ73-101-R
Eaton DRQ inductor, 100 uH, 0.367 A Irms, 0.39 A ISAT, 1230 mΩ resistance, SMT mounting, Ferrite, 4-pins, 1350 qty.
General specifications
Product Name
Eaton DRQ inductor
Catalog Number
DRQ73-101-R
EAN
UPC
Product Length/Depth
7.6 mm
Product Height
3.55 mm
Product Width
7.6 mm
Product Weight
0.609 g
Compliances
RoHS Compliant
Termékjellemzők
Type
Inductor
Mounting
SMT
IRMS
0.367 A
ISAT
0.39 A
Package Quantity
1350
Material
Ferrite
Automotive grade
No
Contact configuration
Four-pin
Temperature rating
-40 to 125 °C
Resistance
1230 mΩ
Size
7.6x7.6x3.55mm