HCMA0703-100-R
Eaton HCMA0703 inductor, 10 uH, 3.2 A Irms, 7 A ISAT, 77.6 mΩ resistance, SMT mounting, Iron Powder, 2-pins, 1500 qty.
General specifications
Product Name
Eaton HCMA0703 inductor
Catalog Number
HCMA0703-100-R
UPC
Product Length/Depth
7.4 mm
Product Height
3 mm
Product Width
7 mm
Product Weight
0.78 g
Compliances
RoHS Compliant
Termékjellemzők
Type
Inductor
Mounting
SMT
IRMS
3.2 A
ISAT
7 A
Package Quantity
1500
Material
Iron powder
Automotive grade
Yes
Frequency rating
Up to 5 MHz
Contact configuration
Two-pin
Temperature rating
-55 to 125 °C
Resistance
77.6 mΩ
Size
7.4x6.8x3.0 mm