MPI2510V2-2R2-R
Eaton MPI25-V2 inductor, 2.2 uH, 2.1 A Irms, 2.8 A ISAT, 110 mΩ resistance, SMT mounting, Iron Powder, 2-pins, 3000 qty.
General specifications
Product Name
Eaton MPI inductor
Catalog Number
MPI2510V2-2R2-R
UPC
Product Length/Depth
2.5 mm
Product Height
1.5 mm
Product Width
2 mm
Product Weight
0.029 g
Compliances
RoHS Compliant
Termékjellemzők
Type
Inductor
Mounting
SMT
IRMS
2.1 A
ISAT
2.8 A
Package Quantity
3000
Material
Iron powder
Automotive grade
No
Frequency rating
Greater than 25MHz
Contact configuration
Two-pin
Temperature rating
-40 to 125 °C
Resistance
110 mΩ
Size
2.5x2.0x1.05mm
Terminals
2 Pads
Inductance
2.2 μH
Frame size
2.5x2.0x1.05mm