43T-G6-115-R
Eaton Wheelock 43T vibrating bell, vibrating, red, 6", 115 VAC, indoor/outdoor mounting options available
General specifications
Product Name
Eaton Wheelock 43T vibrating bell
Catalog Number
43T-G6-115-R
UPC
Product Length/Depth
2.4 in
Product Height
6 in
Product Width
6 in
Product Weight
1.472 lb
Certifications
UL
Especificações do produto
Compliance and standards
ULC
FM
UL
BFP
CSFM
Mounting Method
Wall
Housing color
Red
Housing material
Aluminum with textured enamel finish
Shell size
6 inches
Voltage
115 V