EXL1V0402-3R3-R
Eaton EXL1V MD IND 0402 3.3uH 4.4Adc 2 PAD SMT
General specifications
Product Name
Eaton EXL high current inductor
Catalog Number
EXL1V0402-3R3-R
UPC
Product Length/Depth
4.4 mm
Product Height
1.9 mm
Product Width
4.4 mm
Product Weight
0.185 g
Compliances
RoHS Compliant
Especificações do produto
Type
High current inductor
Mounting
SMT
IRMS
5.5 A
ISAT
4.4 A
Package Quantity
3000
Contact configuration
Two-pin
Temperature rating
125 °C max
Resistance
38.3 mΩ