PDC44N0800TAAS
Eaton Power Defense 4 Breaker, IEC/CCC, 4-Pole (100% Neutral Protection),70kA/70kA, 800A,Thermal Magnetic, Adjustable Thermal, Adjustable Magnetic, Screw Terminals, Metric Tapped Conductors
Spécifications générales
Product Name
Eaton Power Defense molded case circuit breaker
Catalog Number
PDC44N0800TAAS
UPC
Product Length/Depth
111.2 mm
Product Height
406.4 mm
Product Width
279.4 mm
Product Weight
37 lb
Caractéristiques du produit
Amperage Rating
800 A