CCP-2-30CF
Eaton Bussmann series CCP UL98 fusible disconnect, 600 Vac, 125 Vdc, 30A, UL98 fusible disconnect, Two-pole, CUBEFuse
Allgemeine Spezifikation
Product Name
Eaton Bussmann series CCP UL98 fusible disconnect
Catalog Number
CCP-2-30CF
Product Length/Depth
3.65 in
Product Height
3.14 in
Product Width
2.07 in
Product Weight
0.6 lb
Compliances
Not Applicable
RoHS Compliant
Certifications
Contact Manufacturer
UPC
Elektrische Daten
Amperage Rating
30A
Voltage rating
600 Vac, 125 Vdc