CCP2-3-60CF
Eaton Bussmann series CCP UL98 fusible disconnect, Finger Safe, Lock-On provision, 600 Vac, 125 Vdc, 225A, UL98 fusible disconnect, Three-pole, 200 kA - CCP2-3-60CF
Listenpreis EUR454.75
Allgemeine Spezifikation
Product Name
Eaton Bussmann series CCP UL98 fusible disconnect
Catalog Number
CCP2-3-60CF
Product Length/Depth
4.5 in
Product Height
3 in
Product Width
3 in
Product Weight
3.7 lb
Compliances
RoHS Compliant
Certifications
UL 98
UPC
Elektrische Daten
Amperage Rating
60A
Voltage rating
600 Vac, 125 Vdc