MLVC06V022C150
Eaton MLVC06 Multilayer Varistor, 022Vdc Working Voltage, 30V Varistor Voltage @ 1mA DC,150pF Typical Capacitance @1MHz
Allgemeine Spezifikation
Product Name
Eaton MLVC multilayer varistor
Catalog Number
MLVC06V022C150
Product Length/Depth
1.6 mm
Product Height
0.8 mm
Product Width
0.8 mm
Product Weight
0.006 g
Certifications
IEC 61000-4-2
UPC
Produktspezifikationen
Operating temperature - max
125 °C
Operating temperature - min
-55 °C
Capacitance
150
Clamping voltage
53
Operating voltage
22
Transient energy
0.1
Varistor voltage
30 V
Working voltage (Vrms)
15.6 Vrms
Peak current 8/20
30
ESD withstand - contact
8 kV
Component package size
0603 EIA
ESD withstand - air
15 kV