PDC44G0800TAAS
Eaton Power Defense 4 Breaker, IEC/CCC, 4-Pole (100% Neutral Protection),36kA/36kA, 800A,Thermal Magnetic, Adjustable Thermal, Adjustable Magnetic, Screw Terminals, Metric Tapped Conductors
Allgemeine Spezifikation
Product Name
Eaton Power Defense molded case circuit breaker
Catalog Number
PDC44G0800TAAS
Product Length/Depth
111.2 mm
Product Height
406.4 mm
Product Width
279.4 mm
Product Weight
37 lb
UPC
Model Code
PDC44G0800TAAS
Produktspezifikationen
Amperage Rating
800 A