PDG32K0125D2ML
Eaton Power Defense molded case circuit breaker, Globally Rated, Frame 3, Two Pole, 125A, 50kA/480V, PXR20D LSI w/ Modbus RTU and Relays, Standard Terminals Load Only (PDG3X2TA300)
Allgemeine Spezifikation
Product Name
Eaton Power Defense molded case circuit breaker
Catalog Number
PDG32K0125D2ML
Product Length/Depth
109.1 mm
Product Height
257.1 mm
Product Width
138.9 mm
Product Weight
5.2163 kg
Compliances
RoHS Compliant
Certifications
IEC 60947-2
UL 489
CSA
CCC Marked
UPC
Produktspezifikationen
Amperage Rating
125 A
Voltage rating
600 Vac
Trip Type
T287
Circuit breaker type
PD3 Global
Circuit breaker frame type
Complete breaker
Terminals
Standard Terminals Load Only
Frame
3
Class
Class A
Communication
Modbus RTU
Interrupt rating
50 kAIC at 480 Vac
Rated operation voltage (Ue) at AC - max
600
Switch off technique
Electronic
Voltage rating - max
600 V
Interrupt rating range
10 kAIC Icu/ 5 kAIC Ics/ 21 kAIC Icm @690V (IEC)
10 kAIC Icu @250 Vdc
50 kAIC Icu/ 50 kAIC Ics/ 105 kAIC Icm @380-415V (IEC)
25 kAIC Icu/ 10 kAIC Ics/ 52.5 kAIC Icm @525V South Africa (IEC)
35 kAIC Icu/ 22.5 kAIC Ics/ 73.5 kAIC Icm @480V Brazil (IEC)
85 kAIC @240V (UL)
50 kAIC @480V (UL)
25 kAIC @600V (UL/CSA)
85 kAIC Icu/ 85 kAIC Ics/ 187 kAIC Icm @240V (IEC)
35 kAIC Icu/ 35 kAIC Ics/ 73.5 kAIC Icm @440V (IEC)